Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Çare Sizsiniz | October 29, 2020

Scroll to top

Top

Çelik Erengezgin

Bölüm 42: GDO’ya Hayır!

Ağustos 1, 2017 | 1

Bölüm 42: GDO’ya Hayır!

GDO’YA HAYIR! GDO’yla ilgili pek çok sorunuzun cevabını bulabileceğiniz bir program. Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanı Ahmet Atalık’ın konuk olduğu programda “GDO’ya Hayır” Platformundan deneyimlerin de aktarıldığı bu programı izlemenizi ve herkese izletmenizi tavsiye … Tamamını Oku

Bölüm 37: Kooperatifçilik

Mayıs 2, 2017 | 1

Bölüm 37: Kooperatifçilik Çare Sizsiniz- Bölüm 37: Kooperatifçilik (Bölüm 1/2) Konuğumuz İstanbul Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kapıkıran ile Kooperatifler ve Kooperatifçilik üzerine tüm merak ettikleriniz.

Kooperatifçilik Dünya’da ilk defa İngiltere Manchester’da Rochdale Öncüleri denen hareketle başladığı söylenir. … Tamamını Oku

Bölüm 35: Su Ülkeyi Böler mi?

Nisan 18, 2017 | 1

Çare Sizsiniz 35. Bölüm: Su Ülkeyi Böler mi (Bölüm 1/2) Barajlar konusunda ezber bozucu programı mutlaka tavsiye ederiz. Konuğumuz İnşaat Mühendisi Naci Özen (Mazlum Çoruh).

İddia ediyoruz barajlar konusunu bu şekilde düşünmemiştiniz?

Program sırasında bahsedilen “Kusursuz Enerji (!) Planı” … Tamamını Oku

Bölüm 31: Çare Sizsiniz – Gıda Egemenliği

Mart 16, 2017 | 2

Bölüm 31: Çare Sizsiniz – Gıda Egemenliği Yüksek Mimar Çelik Erengezgin ve Prof. Dr. B. Gültekin Çetiner hocalarımız Gıda Egemenliği aktivisti Umut Kocagöz ile birlikte Gıda Egemenliği konusunu masaya yatırıyorlar.

Tamamını Oku

Bölüm 30: Çare Sizsiniz – Büyüme Ekonomisine Karşı Ekolojik Yaşam

Şubat 28, 2017 | 2

Bölüm 30: Çare Sizsiniz – Büyüme Ekonomisine Karşı Ekolojik Yaşam İstanbul Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kapıkıran’ın konuk olduğu bu programda Planlı ve Gönüllü Ekonomik Küçülme (Degrowth) diğer bir deyişle Büyüme Ekonomisine karşı kullanım değerlerini önceleyen Ekolojik bir … Tamamını Oku

Bölüm 29: Çare Sizsiniz – Armağan Ekonomisi – Paraya Dayalı Olmayan Ekonomi

Şubat 15, 2017 | 3

Bölüm 29: Çare Sizsiniz – Armağan Ekonomisi – Paraya Dayalı Olmayan Ekonomi

Ezberleri bozan bu bölümde Prof. Dr. B. Gültekin Çetiner ve Yüksek Mimar Çelik Erengezgin hocalarımız, İstanbul Üniversitesi’nden Tolga Yıldız hoca ile birlikte paraya dayalı olmayan Armağan Ekonomisi masaya … Tamamını Oku

Bölüm 27: Çare Sizsiniz – Matematik Köyü

Ocak 17, 2017 | 3

Bölüm 27: Çare Sizsiniz – Matematik Köyü

Prof. Dr. Ali Nesin hoca ve öğrencileri tarafından başlatılan İzmir Şirince Matematik Köyü’nün kuruluş hikayesini, yaşadıklarını ve tecrübelerini aktarması için Matematik Köyü hocalarından Dr. Salih Durhan’ı ağırladık.

Bu tür tematik köylerin kurulmasını Çare … Tamamını Oku

Bölüm 23: Nasıl Mucit Olabiliriz?

Kasım 23, 2016 | 2

Bölüm 23: Nasıl Mucit Olabiliriz? Önceki bölümde (buradan izleyebilirsiniz) “herkes mucit olabilir mi?” sorusunu yönelttik ve TRIZ tekniklerini öğrenen herkesin mucit olabilmek için gerekli düşünce sistemine sahip olacağını anlattık.

Bir halk mucidi olan ve Kum Mucit diye bilinen Hasan … Tamamını Oku

Bölüm 16: Özet 1-15 Bölümleri

Ağustos 9, 2016 | 2

Çare Sizsiniz-16.Bölüm 1-15 Bölümün özeti (1/2) Prof. Dr. B. Gültekin Çetiner ve Yüksek Mimar Çelik Erengezgin Çare Sizsiniz’de daha önceki 15 bölümün genel bir özetini sunuyorlar.

Tamamını Oku

Bölüm 12: Planlı Eskitme ve İsraf

Haziran 17, 2016 | 2

Bölüm 12: Planlı Eskitme ve İsraf Bu bölümde Prof. Dr. B. Gültekin Çetiner, Yüksek Mimar Çelik Erengezgin, İstanbul Ziraat Mühendisleri Başkanı Ahmet Atalık Planlı Eskitme ve İsraf konusunu masaya yatırdılar.

Planlı eskitme, satın aldığınız herhangi bir ürünün içerisine ne kadar … Tamamını Oku